ده ابزار ضروری برای مسافرت – مسافرت های خارجی

امروزه فرصت خارج شدن از مرزهای کشوری که در آن زندگی می کنیم و شناختن دنیای پیرامون مان بیش از هر زمان دیگری برای ما مهیا شده است. مسافرت می تواند به دلایل و عناوین مختلفی مثل تفریح، کار و تجارت و … باشد. اما آنچه همواره در تمامی مسافرت ها برای ما لازم و ضروری است، داشتن تجهیزات و وسایل لازم و مناسب است.

بر آن شدیم تا در این مقاله بپردازیم به تعدادی از این وسایل که همراه داشتن آن ها شما را به یک مسافر حرفه ایی تبدیل می کند. این لیست بر اساس تجربه و نیازهای فردی در طول سفرهای بسیار از انواع داخلی و خارجی گردآوری شده است.

امیدواریم برای شما هم کارامد باشد.

۱- یک هدفون با کیفیت، سبک، جمع و جور و خوش قیمت !
یه هدفون خوب همیشه لازمه. چه وقتی که در فرودگاه منتظر پرواز بعدی هستیم، چه زمانی که در آرامش و آساسش کامل در هتل یا در کافه ای در شهر می خواهیم از موسیقی مورد علاقمون لذت ببریم!!!

هدفون ها به دسته های و انواع مختلفی تقسیم بندی می شن…
به طور کلی ما سه نوع هدفون داریم
– هدفون های تو گوشی یاIn ear Headphones
– هدفون های رو گوشی یا On ear Headphones
– هدفون های دور گوشی یا Over ear Headphones
انتخاب اون بسته به نیاز و علاقه است. و همچنین قیمت !!!

پیشنهاد اولیه ما:

۲- یک پاوربانک پرقدرت، سبک و کارآمد.
امکان اینکه در طول سفر همیشه بتونین به یک پریز برق برای شارژ کردن موبایل یا تبلتتون که اتفاقا در تمام طول پرواز هم باهاش کار می کردین، پیدا کنین، یکمی مشکله. داشتن یه پاور بانک خوب (البته اگه یادمون باشه قبل از سفر حتما شارژش کرده باشیم!!) حکم یه فرشته نجات رو داره…!

پیشنهاد ما:

power_bank

۳- یه کیف پول درست و حسابی برای مدارک و پول
همه ما کیف پول داریم. می دونم. اما بهتره برای مسافرت، اونم از نوع خارجی که باید انواع مدارک خیلی مهم دایما در دسترس باشن یه کیف پول سفری مناسب و امن داشته باشیم. بهم اعتماد کنین… کافی فقظ یه بار پاسپورت آدم گم بشه تا به اهمیت این موضوع واقف بشه!!

پیشنهاد ما:

۴- یه کوله پشتی مناسب و راحت و جادار
توی بازار شاید بیشتر از ۷۶۵۹۳ مدل کوله وجود داشته باشه. انتخاب اون خیلی بر می گرده به سلیقه و نوع استفاده و هدف استفاده. به هر حال سعی کنین یه کوله خوب و جادار و امن برای مقاصد مسافرتی داشته باشین. این کوله ممکنه یکم از کوله هایی که هر روز استفاده می کنیم بزرگتر باشه، ولی ارزششو داره!

پیشنهاد ما:

۵- یه قمقه سفری کوچک و موغوب
تو سفر (مخصوصا در طول سفر تا رسیدن کامل به مقصد) خیلی پیش میاد که آدم تشنش بشه. داشتن یه قمقمه خوب و مرقوب می تونه خیلی کارآمد باشه. مرقوب باشه که مایع خنک رو خنک و گرم رو گرم نگه داره به اضافه اینکه آب یا نوشیدنی داخل قمقمه مرقوب بعد از یه مدت طعم افتضاح نمی گیره.
یه نکته خیلی مهم اینکه در سفرهای خارجی با توجه به اینکه قیمت آب معدنی (مخصوصا با احتساب تبدیل ارزی) خیلی گرونه، این می تونه یه وسیله خوب برای صرفه جویی هم باشه!

پیشنهاد ما:

۶- چاقوی جیبی چند منظوره
برای همه چه و همه جا لازم می شه. اگه همش هم لازم نشه حداقل یه چیزش به کار می آد.
نکته: حواسمون باشه که خیلی وقت ها بردن اونا به داخل هواپیما ممنوعه، و از اونجایی که معمولا این چاقوهای جیبی گرون هم هستن، بهتره از قبل به فکرش باشیم. می تونین تا رسیدن به مقصد اونو داخل چمدون بذارین.

پیشنهاد ما:

۷- پتوی مسافرتی خیلی خیلی جمع و جور و سبک
الان دیگه همه چی انقدر پیشرفت کرده که تقریبا هر چیزی که آدم بخواد می تونه پیدا کنه. از جمله پتوی مسافرتی خیلی جمع و جور. یه پتوی سبک و گرم می تونه خیلی جاها به کار بیاد. از وقتی تو ترانزیت پاهاتون یخ کرده تا وقتی که از فرودگاه میاین بیرون و می بینین هوا خیلی سردتر از چیزی که فکرشو کرده بودین!

پیشنهاد ما:

۸- شارژر چند منظوره
یکی از فاکتورهای مسافرت، جمع و جور و سبک سفر کردنه. با تعدد وسایل الکترونیکی که ما داریم از انواع گوشی و تبلت و …. همیشه فکر خوب اینه که به جای برداشتن ۲۰۰ نوع سیم و شارژر، روی یه شارژر مسافرتی خوب و مرقوب (که آسیبی به دستگاه های میلیونی ما وارد نکنه) سرمایه گزاری کنیم. مخصوصا اگه زیاد سفر می کنیم.

پیشنهاد ما:

۹- مبدل برق
توی ایران وسایل ما با برق ۲۲۰ ولت کار می کنن. خیلی از جاهای دیگه توی دنیا این استاندارد فرق می کنه. مثلا آمریکا و کانادا برقش ۱۱۰ ولته. یا حتی دوشاخه های اونا با مال فرق می کنه. مثل انگلستان، آلمان و …. فاجعه زمانی رخ می ده که شما با لپ تاپ کلی فیلم دیدن و آهنگ گوش کردین به هوای اینکه وقتی رسیدین هتل شارژش می کنین، اما…. پس حتما حتما حتما یه تبدیل برق و دوشاخه مرقوب بگیرین. مرقوب که به وسایلتون آسیب نرسه. بهتره یک مبدل رو ۵۰۰۰۰ تومان گرون تر بخرین ولی به لپ تاپ چند میلیونیتون آسیبی نرسه ….

پیشنهاد ما:

۱۰- آخرین و حتی می شه گفت مهمترین – کتاب
وقتی شارژ همه چی تموم شده، وقتی حوصله آدم از فیلم سر رفته و انقد آهنگ گوش کرده که دیگه گوشاش خسته شده و … کتاب می تونه یه راه خوب و عالی باشه. همیشه سعی کنین یه کتاب جیبی همراه خودتون داشته باشین. هم افزایش اطلاعاته، هم افزایش سرانه مطالعه، هم لذت خواندن ….

پیشنهاد ما: