چگونه سبک و جمع و جور سفر کنیم …!!!؟؟؟

سفرها ما به صورت کلی به دو دسته تقسیم می شوند:

۱- سفرهای کاری

۲- سفرهای غیر کاری !!!

 

ما در سفرهایمان از هر نوع و به هر مدتی که باشد به یک سری از وسایل خود نیاز داریم. از لباس و کیف و کفش گرفته تا وسایل آرایشی و بهداشتی، مدارک و اسناد هویتی و کاری و …. . اولین چیزی که بعد از خرید بلیط و قبل از روز مسافرت ذهن ما رو درگیر خودش می کنه بدون شک جمع کردن این وسایل و بستن چمدونه … در این مقاله می پردازیم به مواردی که به ما کمک می کنه، بر خلاف روال همیشگی ما تا الآن، بتونیم سبک تر و راحت تر مسافرت کنیم.

 
 
 
 
 

۱- فقط وسایل ضروری رو که لازم داریم برداریم… خوب این کاملا بدیهیه. همه اینو می دونن. اما چقدر روی ضروری بودن چیزی با هم تفاهم داریم. آیا برداشتن یک خمیر دندون سایز بزرگ ضروریه؟! برداشتن دو عدد کت به همراه یه پالتو پوست برای یه سفر یه هفته ای ضروریه؟! ۳ جور کفش چطور؟
برای سادگی این مقاله به جزییات به موارد فوق پرداخته نشده است. در صورتیکه تمایل دارید مقاله مفصل ما رو در این باره بخونید روی لینک زیر کلیک کنید.

 
 
 

۲- خودمون رو تو سفر بشناسیم. اگه در ۱ سال گذشته کلا ۲ ورق کتاب نخوندیم قرار نیست تو مسافرت یک هفته ای یه رمان ۶۰۰ صفحه ای رو تموم کنیم. پس برداشتن اون مشخصا فقط بار اضافه است + خراب کردن کتاب. در عوض از کتاب های جیبی، مجلات یا در صورت امکان از نسخه PDF اون ها روی موبایل یا تبلت استفاده کنیم.

 
 
 

۳- با تکنولوژی موجود امروز، می تونیم دقیقا بدونیم که آب و هوای جایی که داریم به اونجا سفر می کنیم چجوریه، بنابراین قرار نیست برای ۴ فصل و بعضا برای مقابله با عصر یخبندان لباس برداریم. فوق فوقش اگر اتفاق عجیبی بیوفته می تونیم از اونجا یه لباس ارزان قیمت برای رفع مشکل تهیه کنیم. این مساله برای زیرپوش و جوراب و … هم صادقه !

 
 
 

۴- امروزه با تعدد وسایل الکترونیکی همراه هستیم. به جای بردن ۲۰۰ نوع سیم و شارژر برای هر کدوم از وسایلمون، می تونیم با صرف هزینه نسبتا کم از یک شارژ چند منظوره استفاده کنیم. که هم جای کمتری می گیره هم امکان جا گذاشتن اون خیلی کمتره ..!

 
 
 

۵- آخرین پیشنهاد ما متاسفانه یکمی گرونه. ولی اگه کسی هستین که دایما در حال سفره، در طولانی مدت حتما مقرون به صرفه است. پیشنهاد می کنیم از وسایلی که مخصوص سفر طراحی و ساخته شدن استفاده کنین. این وسایل هم اغلب چند منظوره هستن، هم کارایی بالاتری دارن و مقام ترن و هم اغلب از جنسی ساخته شدن که خیلی سبک باشن. از لپ تاپ گرفته تا وسایل شخصی رو هم شامل می شن.